TE Connectivity CRGH0603F12K
Res Thick Film 0603 12K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
3 个月趋势:
-27.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
Introduction Date2016-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0712KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 12kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0603F12K
12 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
Res Thick Film 0603 12K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0712KL
Yageo GroupAF0603FR-0712KL
SMD Chip Resistor, 12 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 12000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 1% 12K 0.2W
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 12 Kohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGH0603F12K
Special Order: CRGH0603 1% 12K 0.2W Resistance Value: 12K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 12K Ω Thick Film Power Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F12K | Internal Number: 2-2176177-4 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 12K, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 12kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jun-2015)