TE Connectivity CRGH0603F120R
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-84.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-07120RL
Res General Purpose Thick Film 0603 120 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-07120RL
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-13120RL
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3EKF1200V
Res Thick Film 0603 120 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 120ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 120 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGH0603F120R
SMD Resistor 0603 120KΩ ±1% 1/5W ±100ppm/℃
Special Order: CRGH0603 1% 120R 0.2W Resistance Value: 120 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Chip Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 120 Ω Thick Film Chip Resistor 1 % | Part Number: CRGH0603F120R | Internal Number: 9-1879507-9 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 120R, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 120ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)