TE Connectivity CRGCQ1206J10K
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页8 年前
Datasheet10 页1 年前
3 个月趋势:
-0.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Introduction Date2019-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res General Purpose Thick Film 1206 10k Ohm 5% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1206 10K 5%
RES, 10K, 5%, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 10kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ±
CRGCQ 1206 10K 5% Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ1206J10K | Internal Number: 2-2176344-5 | TE Connectivity | NEOHM