TE Connectivity CRGCQ0805J47R
Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页8 年前
3 个月趋势:
+16.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
描述
Res General Purpose Thick Film 0805 47 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 47ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0805 47R 5%
CRGCQ 0805 47R 5% Resistance Value: 47 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 47 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0805J47R | Internal Number: 1-2176342-1 | TE Connectivity | NEOHM