TE Connectivity CRGCQ0805J10K
Res Thick Film 0805 10K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页8 年前
Datasheet10 页1 年前
3 个月趋势:
-1.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
SnapEDA
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Res General Purpose Thick Film 0805 10k Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0805 10K 5%
CRGCQ 0805 10K 5% Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0805J10K | Internal Number: 2-2176342-5 | TE Connectivity | NEOHM