TE Connectivity CRGCQ0603J47K
Res Thick Film 0603 47K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页8 年前
Datasheet10 页1 年前
3 个月趋势:
+3.12%
符号封装
下载
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Res General Purpose Thick Film 0603 47k Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 47000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0603 47K 5%
Res, 47K, 5%, 0603, Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:47Kohm; Product Range:Crgcq Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ0603J47K
CRGCQ 0603 47K 5% Resistance Value: 47K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 47K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0603J47K | Internal Number: 2-2176340-9 | TE Connectivity | NEOHM