TE Connectivity CRGCQ0603J470R
Res Thick Film 0603 470 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
JRH Electronics
3 个月趋势:
-0.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Introduction Date2019-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
描述
Res General Purpose Thick Film 0603 470 Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 470ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0603 470R 5%
SMD Resistor 0603 470Ω ±5% 1/10W ±100ppm/℃
RES, 470R, 5%, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 470ohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ±
CRGCQ 0603 470R 5% Resistance Value: 470 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 470 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0603J470R | Internal Number: 1-2176340-7 | TE Connectivity | NEOHM