TE Connectivity CRGCQ0603J2K2
Res Thick Film 0603 2.2K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页8 年前
Datasheet10 页1 年前
IHS
3 个月趋势:
+0.73%
Introduction Date2019-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2200ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res General Purpose Thick Film 0603 2.2k Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
CRGCQ 0603 2K2 5% Resistance Value: 2.2K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 2.2K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0603J2K2 | Internal Number: 2-2176340-1 | TE Connectivity | NEOHM