TE Connectivity CRGCQ0402J33K
Res Thick Film 0402 33K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页8 年前
IHS
3 个月趋势:
+3.16%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
描述
Res General Purpose Thick Film 0402 33k Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 33000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 33K 5%
RES, 33K, 5%, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 33kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Mate; Available until stocks are exhausted Alternative available
CRGCQ 0402 33K 5% Resistance Value: 33K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 33K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0402J33K | Internal Number: 2-2176338-8 | TE Connectivity | NEOHM