TE Connectivity CRGCQ0402J2R2
Res Thick Film 0402 2.2 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-3.63%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
描述
63mW Thick Film Resistors ±5% ±400ppm/℃ 2.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 2.2 Ohm 5% 1/16W ±400ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 2.2ohm, 50V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 2R2 5%
SMD Resistor 0402 2.2Ω ±5% 1/16W ±400ppm/℃
Res, 2R2, 5%, 0.063W, 0402, Thick Film; Resistance:2.2Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ0402J2R2
CRGCQ 0402 2R2 5% Resistance Value: 2.2 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 2.2 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0402J2R2 | Internal Number: 2176338-3 | TE Connectivity | NEOHM