TE Connectivity CRGCQ0402J220R
Res Thick Film 0402 220 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页8 年前
Sager Electronics
JRH Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.01%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
描述
Res General Purpose Thick Film 0402 220 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 220ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 220R 5%
SMD Resistor 0402 220Ω ±5% 1/16W ±100ppm/℃
RES, 220R, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistance:220ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:62.5mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Volta
RES, 220R, 5%, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 220ohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ±
CRGCQ 0402 220R 5% Resistance Value: 220 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 220 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0402J220R | Internal Number: 1-2176338-5 | TE Connectivity | NEOHM