TE Connectivity CRGCQ0402J1R0
Res Thick Film 0402 1 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.04%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Res General Purpose Thick Film 0402 1 Ohm 5% 1/16W ±400ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1ohm, 50V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 1R0 5%
Surface Mount Resistors, General Purpose Resistor, 2 Termination, 0402, Taped & Reeled, 5 %, Thick Film, Resistance Class Up to 1kΩ, 1 Ω, Neohm CRGCQ
CRGCQ 0402 1R0 5% Resistance Value: 1 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 1 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ0402J1R0 | Internal Number: 2176338-1 | TE Connectivity | NEOHM