TE Connectivity CRGCQ0402F390R
Res Thick Film 0402 390 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet9 页8 年前
IHS
3 个月趋势:
-2.23%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 820000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 390R 1%
TE Connectivity 2-2176337-0 CRGCQ Resistor 0402 390R 1%
CRGCQ 0402 390R 1% Resistance Value: 390 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 390 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0402F390R | Internal Number: 2-2176337-0 | TE Connectivity | NEOHM