TE Connectivity CRGCQ0402F33K
Res Thick Film 0402 33K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet9 页8 年前
Sager Electronics
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.31%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Res General Purpose Thick Film 0402 33K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 33000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 33K 1%
CRGCQ 0402 33K 1% Resistance Value: 33K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 33K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0402F33K | Internal Number: 4-2176337-3 | TE Connectivity | NEOHM