TE Connectivity CRG0603F560R
Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
TE Connectivity
Farnell
Electro Sonic
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
供应链
Country of OriginJapan, Thailand
Introduction Date2003-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07560RL
Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-07560RL
Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-13560RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 560Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 510 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 560ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3EKF5600V
Res Thick Film 0603 560 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 604 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF5490V
Res Thick Film 0603 549 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Thick Film Resistors-Smd Crg0603 1% 560R |Neohm Te Connectivity CRG0603F560R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 560ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, THICK FILM, RES 560 OHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%, SMT, 0603
RES, 560R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:560ohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100mW; Resistance Toleran
Special Order: CRG0603 1% 560R Resistance Value: 560 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 560 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0603F560R | Internal Number: 1622969-1 | Alias Number: CRG0603F560RJIT | TE Connectivity | NEOHM