TE Connectivity CRG0402J330R
Res Thick Film 0402 330 Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页2 年前
Datasheet8 页7 年前
Datasheet4 页7 年前
Datasheet16 页18 年前
Master Electronics
Farnell
TE Connectivity
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.15%
3D下载
TraceParts
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 330 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 360 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-07330RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 330Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAF0402JR-07330RL
Yageo GroupAC0402JR-07330RL
Res Thick Film 0402 330 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 330ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 5% 330R
Special Order: CRG0402 5% 330R Resistance Value: 330 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 330 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRG0402J330R | Internal Number: 3-1622826-4 | Alias Number: CRG0402J330R/10 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 330R, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 330ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (27-Jun-2018); Climatic Category: 55/125/56; External Depth: 0.35mm; External Length / Height: 1mm; External Width: 0.5mm; Full Power Rating Temperature: 70°C; Insulation Resistance: 1000Mohm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 100V; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device; Tape Width: 8mm; Temperature Coeff. +: 200ppm/°C; Temperature Coeff. -: 200ppm/°C; Tolerance +: 5%; Tolerance -: 5%; Voltage Rating V DC: 50V