TE Connectivity CRG0402J10R
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Crg Series, 10 Ohm, 63 Mw, 5%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页2 年前
Datasheet3 页10 年前
Master Electronics
TE Connectivity
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.24%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-0710RL
Res Thick Film 0402 10 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 10 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402JR-0710RL
Res Thick Film 0402 10 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-1310RL
Res Thick Film 0402 10 Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 11 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR, THICK FILM, RES 10 OHMS, PWR-RTG 0.063 W, TOL 5%, SMT, 0402
Resistor, 10R, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:10ohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V;
Special Order: CRG0402 5% 10R Resistance Value: 10 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 10 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRG0402J10R | Internal Number: 1622826-5 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 10R, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 10ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; Climatic Category: 55/125/56; External Depth: 0.35mm; External Length / Height: 1mm; External Width: 0.5mm; Full Power Rating Temperature: 70°C; Insulation Resistance: 1000Mohm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 100V; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device; Tape Width: 8mm; Temperature Coeff. +: 200ppm/°C; Temperature Coeff. -: 200ppm/°C; Tolerance +: 5%; Tolerance -: 5%; Voltage Rating V DC: 50V