TE Connectivity CRG0402F7K5
Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
element14 APAC
TE Connectivity
Master Electronics
Farnell
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-077K5L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 7.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-077K5L
Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-076K8L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 6.8kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F6K8
Res Thick Film 0402 6.8K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
TE ConnectivityCRG0402F8K2
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 7500ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 7.5KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 7K5
RES, 7K5, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 7.5kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Special Order: CRG0402 1% 7K5 Resistance Value: 7.5K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 7.5K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F7K5 | Internal Number: 8-1676480-9 | TE Connectivity | NEOHM