TE Connectivity CRG0402F430K
Res Thick Film 0402 430K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
Future Electronics
Introduction Date2009-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07430KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 430kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07430KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 430000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-07470KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 470kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 470K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F390K
Res Thick Film 0402 390K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0402 453K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 430000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 430 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F430K
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 430K
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,430K 1% 0.063W
RES, 430K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 430kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Special Order: CRG0402 1% 430K Resistance Value: 430K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 430K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F430K | Internal Number: 6-1676480-2 | TE Connectivity | NEOHM