TE Connectivity CRG0402F3K9
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 3900ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Master Electronics
TE Connectivity
Farnell
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-81.25%
Introduction Date2009-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-073K9L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 3.9kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 3.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-074K02L
SMD Chip Resistor, 4.02 kOhm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0402FR-073K6L
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-073K6L; 3.6 kOhm; 0402; 1 %; Thick Film
Res Thick Film 0402 4.22K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 4.02K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 0402 3.9K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 3.9KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
CRG Series 0402 3.9 kOhm ±1 % 0.063 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 3K9
RES, 3K9, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:3.9kohm; Product Range:CRG Series; Voltage Rating:50V;
Special Order: CRG0402 1% 3K9 Resistance Value: 3.9K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 3.9K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F3K9 | Internal Number: 6-1676480-1 | TE Connectivity | NEOHM