TE Connectivity CRG0402F3K6
Res Thick Film 0402 3.6K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Master Electronics
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-073K6L
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-073K6L; 3.6 kOhm; 0402; 1 %; Thick Film
Yageo GroupAC0402FR-073K6L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 3.6kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-073K48L
Res Thick Film 0402 3.48K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 3240ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 3.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 3.92K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 3600ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 3.6KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 3K6
Special Order: CRG0402 1% 3K6 Resistance Value: 3.6K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 3.6K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F3K6 | Internal Number: 6-1676480-0 | TE Connectivity | NEOHM