TE Connectivity CRG0402F30K
Res Thick Film 0402 30K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
element14 APAC
Introduction Date2009-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0730KL
Res General Purpose Thick Film 0402 30k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-0730KL
Res Thick Film 0402 30K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0733KL
Res Thick Film 0402 33K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F27K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 27000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Resistor Thick Film 0402 28K Ohm 1% 1/16W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 33K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 30000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
CRG Series 0402 30 kOhm ±1 % 0.063 W Surface Mount ±100ppm/°CThick Film Resistor
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 30KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
TE Connectivity CRG0402 Series Thick Film Surface Mount Resistor 0402 Case 30k 1% 0.063W 100ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 30 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F30K
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 30K
RES, 30K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 30kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
Special Order: CRG0402 1% 30K Resistance Value: 30K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 30K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F30K | Internal Number: 4-1676480-8 | TE Connectivity | NEOHM