TE Connectivity CRG0402F220R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 220ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Master Electronics
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 220ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-07220RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 220Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07220RL
Res Thick Film 0402 220 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-13220RL
Res Thick Film 0402 220 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 240 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 200 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 0402 220 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
CRG Series 0402 220 Ohm ±1% 0.063 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,220R 1% 0.063W
Special Order: CRG0402 1% 220R Resistance Value: 220 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 220 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F220R | Internal Number: 3-1676480-4 | TE Connectivity | NEOHM