TE Connectivity CRG0402F13K
Res Thick Film 0402 13K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页1 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
Introduction Date2009-09-20
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0713KL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-0713KL; 13 kOhm; 0402; 1 %; Thick Film
Yageo GroupAC0402FR-0713KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 13kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 13K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-0713K7L
13.7 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Res Thick Film 0402 12K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 12.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 13000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 13KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 13 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F13K
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 13K
RES, 13K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 13kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
Special Order: CRG0402 1% 13K Resistance Value: 13K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 13K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F13K | Internal Number: 1-1676480-2 | TE Connectivity | NEOHM