TE Connectivity CPF-A-0805B47RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页2 年前
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
PanasonicERA6AEB470V
Res Thin Film 0805 47 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD0747RL
Res Thin Film 0805 47 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 47ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6AEB49R9V
Res Thin Film 0805 49.9 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB510V
Res Thin Film 0805 51 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD0749R9L
Res Thin Film 0805 49.9 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
描述
Res Precision Thin Film 0805 47 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/10W 0805 / 47 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Res, Thin Film, Aec-Q200, 47R, 0805; Resistance:47Ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:100V Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity CPF-A-0805B47RE1
Special Order: CPF A 0805 47R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 47 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 47 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0805B47RE1 | Internal Number: 1-2176217-4 | TE Connectivity | NEOHM