TE Connectivity CFR16J2M2
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 2.2 Mohm, 250 Mw, - 5%, 200 V, Axial Leaded
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页2 年前
Datasheet1 页15 年前
Datasheet1 页15 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsCF14JT2M20
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2.2MOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCF14JT2M40
Res Carbon Film 2.4M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -1500ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Stackpole ElectronicsCF14JT2M00
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2MOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCFM14JT2M20
CFM FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2.2MOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCF12JT2M20
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2.2MOhm 0.5W 1/2W
Stackpole ElectronicsCFM12JT2M20
CFM Series 0.5 W 2.2 MOhm ±5 % 0 to -1500 ppm/°C Axial Lead Carbon Film Resistor
Yageo GroupCFR-25JB-52-2M2
2.2 MOhms 5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Yageo GroupCFR-25JT-52-2M2
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 2.2MOhm 0/ -1500ppm/C
Yageo GroupCFR-25JT-52-2M
CFR FIXED RESISTOR Axial through hole resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 2MOhm 0.25W 1/4W
描述
Res Carbon Film 2.2M Ohm 5% 1/4W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
RESISTOR, CARBON FILM, RES 2.2 MEGOHMS, PWR-RTG 0.25 W, TOL 5%, AXIAL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2.2e+06ohm, 200V, 5% +/-Tol, -1200, 0ppm/Cel, Through Hole Mount
RES, 2M2, 5%, 250MW, AXIAL, CARBON FILM; Resistance: 2.2Mohm; Product Range: CFR Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Special Order: CFR16 5% 2M2 Resistance Value: 2.2M Ω Element Type: Thin Film Carbon Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: .25 W Through-Hole Resistor | 2.2M Ω Thin Film General Purpose Resistor | Part Number: CFR16J2M2 | Internal Number: 6-1623927-6 | Alias Number: CFR16J2M2JIT | TE Connectivity | NEOHM