TE Connectivity C1468RJL
Fixed Resistor, Wire Wound, 14W, 68ohm, 650V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
TE Connectivity
库存历史记录
3 个月趋势:
-58.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityC1068RJL
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ68R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 68ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity6-1625892-7
Resistor, Metal Oxide, Res 68 Ohms, Pwr-Rtg 3 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX3SJ68R
Stackpole ElectronicsCFM12JT68R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT68R0
Stackpole ElectronicsRSMF2JT68R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
TE Connectivity 3-1623774-8 Resistor Wirewound Through Hole 68R 5%
C14 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 68OHMS +/-5% 14W +/-90PPM/DEGC
Res Wirewound 68 Ohm 5% 14W 90ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Loose Pack
C14 68R 5% (LOOSE) Resistance Value: 68 Ω Element Type: Wire Wound Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 14 W Through-Hole Resistor | 68 Ω Wire Wound Power Resistor 5 % | Part Number: C1468RJL | Internal Number: 3-1623774-8 | TE Connectivity | CGS