TE Connectivity C14100RJL
Fixed Resistor, Wire Wound, 14W, 100ohm, 650V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Sager Electronics
Technical Drawing1 页8 年前
Newark
Electro Sonic
TE Connectivity
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+137%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
TE ConnectivityC10100RJL
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1625885-2
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 100Ohm 1W
TE Connectivity1625890-4
Resistor, Metal Oxide, Res 100 Ohms, Pwr-Rtg 2 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX2SJ100R
Stackpole ElectronicsCF14JT100R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT100R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT100R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
C14 Series 100 Ohm 5% 14 W ±90 ppm/°C Through Hole Axial Wire Wound Resistor
Axial FIXED RESISTOR C CGS 0.335Diax2.098L 8.50mmx53.30mm 14W 100Ohm ±90ppm/C
C14 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 100OHMS +/-5% 14W +/-90PPM/DEGC
Res Wirewound 100 Ohm 5% 14W ±90ppm/C Conformal Coated AXL Loose
Through-Hole Resistors, Power Resistor, 53.3 x 8.5 mm, 2 Termination, Loose Piece - Tray, 5 %, Wire Wound, Resistance Class Up to 1kΩ, 100 Ω, CGS C
C14 100R 5% (LOOSE) Resistance Value: 100 Ω Element Type: Wire Wound Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 14 W Through-Hole Resistor | 100 Ω Wire Wound Power Resistor 5 % | Part Number: C14100RJL | Internal Number: 1-1623774-4 | TE Connectivity | CGS
RES, 100R, 5%, 14W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 100ohm; Product Range: C Series; Power Rating: 14W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 650V; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature Coefficient: ± 90ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)