TE Connectivity AVC22MAIOFE1DT5A04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Momentary RGB Illuminated Ring and Power Logo Flat Button 22mm 1A 24V Panel Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Sager Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2021-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
描述
AVC22M FLAT AIO RGB RL 500MM/1X6
Capacitive Anti-Vandal Illuminated AVC Silver Panel Mount Front Pushbutton Switch 1A DC 24V -20C~65C
SPST, 1A, 24VDC, Wire Terminal, Panel Mount
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 1A, 24V, PANL; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Product Range:AVC Series; Switch
Anti-Vandal Illuminated Capacitive Switches
RS APAC
ALCOSWITCH AVC22, PUSH BUTTON SW
AVC22M FLAT AIO RGB RL 500MM/1X6 Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AVC22MAIOFE1DT5A04 | Internal Number: 2342837-7 | TE Connectivity | ALCOSWITCH