TE Connectivity AVC22LS04FE03T5A04
Pushbutton Switch, Spst, On-Off, 1A, 24Vdc, Wire Terminal, Panel Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页1 年前
Farnell
TE Connectivity
Sager Electronics
JRH Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2021-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
描述
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST ON-OFF Red Illuminated Ring Flat Button 22mm 1A 24V Panel Mount
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 1A, 24V, PANL; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Product Range:AVC Series; Switch
AVC22L FLAT S04 RED R 500MM/1X6 Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AVC22LS04FE03T5A04 | Internal Number: 2342836-4 | TE Connectivity | ALCOSWITCH