TE Connectivity AV1911EG12Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST ON OFF 3A 250 VAC Quick Connect Panel Mount
Production
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页3 年前
Datasheet4 页7 年前
Datasheet5 页1 年前
Introduction Date2017-05-15
描述
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 3A, 250VAC; Product Range:AV19 Anti-Vandal Series; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A; Contact Volt
AV19 SPL 3A MOVING RING R&Y 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV1911EG12Q04 | Internal Number: 1-2316531-1 | TE Connectivity | ALCOSWITCH