TE Connectivity AV1910EG12Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Momentary 3A 250 VAC Quick Connect Panel Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页2 年前
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2017-05-15
描述
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, 3A, WIRE TERMINAL, PANEL MOUNT
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 3A, 250VAC; Product Range:AV19 Anti-Vandal Series; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A; Contact Volt
AV19 SPM 3A MOVING RING R&Y 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV1910EG12Q04 | Internal Number: 2316531-5 | TE Connectivity | ALCOSWITCH