TE Connectivity AV1910DA12T5Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Momentary 3A 250 VAC Wire Leaded Panel Mount
Production
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页3 年前
Datasheet4 页7 年前
Datasheet5 页1 年前
TE Connectivity
Farnell
Sager Electronics
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
描述
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 3A, 250VAC; Contact Configuration:SPST-NO; Actuator / Cap Colour:Natural; Product Range:AV19 Series; Switch Operation:Off-(On); Illumination Colour:Green, Red; Switch Terminals:Wire Leaded; Con
AV19 SPM 3A SPOT LOGO R&G 12V FL Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV1910DA12T5Q04 | Internal Number: 3-2316542-0 | TE Connectivity | ALCOSWITCH