TE Connectivity ANT-916-CW-RH
916MHz RH Series Reduced Height 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, RP-SMA Connector
Production
价格与库存
数据表和文档
Datasheet7 页2 年前
Technical Drawing1 页3 年前
Technical Drawing1 页3 年前
Master Electronics
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+120%
供应链
Introduction Date2017-01-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityANT-916-MHW-RPS-S
916MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, RP-SMA Connector
TE Connectivity / AMPANT-916-MHW-SMA-S
916MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, SMA Connector
TE ConnectivityANT-916-WRT-RPS
RF Antenna, 902 to 930MHz, 4.4dBi, IoT / LoRaWAN / ISM, 50ohm, Linear, RP SMA Connector
Yageo GroupW5017
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 868MHz-928MHz, Vertical, SMA Connector
Yageo GroupW1063
ANTENNA, WHIP, 868-928MHZ, 3DBI; Available until stocks are exhausted Alternative available
Rf Antenna, Whip, 868-928Mhz, 2Dbi Rohs Compliant: Yes |Pulse Electronics W5012
描述
RH Series 916 MHz Omni Directional 1/4 Wave Whip SMA Connector Antenna
Antenna 1/4 Wave Short 916MHz RPS
RF/Microwave Antenna, 900MHz Min, 935MHz Max
ANTENNA WITH CENTER FREQ. 916MHZ
RF ANTENNA, 900 TO 935MHZ, -1.3DBI;
General ISM 900MHz 935MHz 51mm*8.5mm*51mm
ANT-916-CW-RH, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
RF ANT 916MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Rf Antenna, 900 To 935Mhz, -1.3Dbi; Antenna Type:Lorawan/Sigfox/Weightless-P/Wifi; Frequency Min:900Mhz; Frequency Max:935Mhz; Antenna Mounting:Rp Sma Connector; Gain:-1.3Dbi; Vswr:1.9; Input Power:-; Input Impedance:50Ohm Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-916-CW-RH
Antenna 1/4 Wave Short 916MHz RPS Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: LPWAN LoRaWAN Communication Protocol: LPWAN Wi-Fi LoRaWAN Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band LPWAN | Antenna | Part Number: ANT-916-CW-RH | Internal Number: ANT-916-CW-RH | TE Connectivity |