TE Connectivity ANT-916-CW-RCS
916MHz RCS Series Reduced Height Right Angle 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, RP-SMA Connector
Production
价格与库存
数据表和文档
TE Connectivity
Datasheet4 页2 年前
Datasheet5 页2 年前
Datasheet8 页2 年前
Datasheet10 页2 年前
Datasheet15 页2 年前
Datasheet13 页2 年前
Datasheet10 页2 年前
Datasheet3 页2 年前
Datasheet2 页2 年前
Datasheet2 页2 年前
Datasheet4 页2 年前
Datasheet7 页2 年前
Technical Drawing1 页3 年前
IHS
JRH Electronics
Sager Electronics
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.16%
供应链
Introduction Date2015-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE ConnectivityANT-916-MHW-RPS-S
916MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, RP-SMA Connector
TE Connectivity / AMPANT-916-MHW-SMA-S
916MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, SMA Connector
TE ConnectivityANT-916-OC-LG-RPS
916MHz OC Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Tilt/Swivel, RP-SMA Connector
Yageo GroupW5017
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 868MHz-928MHz, Vertical, SMA Connector
Yageo GroupW1063
ANTENNA, WHIP, 868-928MHZ, 3DBI; Available until stocks are exhausted Alternative available
Rf Antenna, Whip, 868-928Mhz, 2Dbi Rohs Compliant: Yes |Pulse Electronics W5012
描述
Antenna 1/4 Wave R-Angle 916MHz RPS
Antenna Omni-Directional -1.7dBi Gain 930MHz
RCS Weatherized 1/2 Wave Whip, 916MHz, RPSMA Right Angle
3.3dB 1.9 50¦¸ 915MHz 150MHz 53.5mm*16.6mm*53.5mm
RF ANTENNA, 902 TO 930MHZ, 4.8DBI;
ANTENNA 1/4 WAVE R-ANGLE 916MH
ANT-916-CW-RCS, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
RF ANT 916MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Rf Antenna, 902 To 930Mhz, 4.8Dbi; Antenna Type:Lorawan/Sigfox/Weightless-P/Wifi; Frequency Min:902Mhz; Frequency Max:930Mhz; Antenna Mounting:Rp Sma Connector; Gain:4.8Dbi; Vswr:2; Input Power:5W; Input Impedance:50Ohm Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-916-CW-RCS
Antenna 1/4 Wave R-Angle 916MHz RPS Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: LoRaWAN LPWAN Communication Protocol: LoRaWAN Wi-Fi LPWAN Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band LoRaWAN | Antenna | Part Number: ANT-916-CW-RCS | Internal Number: ANT-916-CW-RCS | TE Connectivity |