TE Connectivity 36502AR39JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 390nH 5% 250MHz 48Q-Factor 290mA 0805 T/R
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.42%
Introduction Date2005-12-21
相关零件
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Wirewound Inductor, 390 nH, 1.5 ohm, 560 MHz, 290 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Wurth Elektronik744760239C
100MHz 560MHz 290mA 35@250MHz 390nH 2.1¦¸ ¡À5% 0805 , 2.29mm*1.7mm*1.48mm
TAIYO YUDENHK2125R39J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 390nH 5% 50MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.39uH 5% 50MHz 17Q-Factor Ceramic 0.3A 1.3Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 390nH 5% 25.2MHz 40Q-Factor 375mA 730mOhm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
描述
Avnet Japan
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.39 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.29 A, SMT, 0805
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
INDUCTOR, R39, 5%, 0805 CASE; Inductance: 390nH; Product Range: 36502A Series; DC Current Rating: 290mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 1.5ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 560MHz; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); External Depth: 1.52mm; External Length / Height: 2.29mm; External Width: 1.73mm; Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -40°C
3650 0805 0.39uH 5% 2K RL Inductance: .39 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 290 mA DC Resistance: 1.5 Ω Package Size Code: 0805 0.39 µH High Frequency 290 mA 1.5 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502AR39JTDG | Internal Number: 5-1624113-9 | TE Connectivity | Sigma