TE Connectivity 36502A2R7JTDG
Inductor, High Frequency, Ind 2.7 Uh, Tol 5%, Cur-rtg 0.15 A, SMT, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-50.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 195mA 1.7Ohm DCR 1008 T/R
Ind Power Molded Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 195mA 1008 Blister Plastic T/R
General Purpose Inductor, 2.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Ind Chip Molded Wirewound 2.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 180mA 1210 T/R
General Purpose Inductor, 2.7uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
描述
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 2.7uH 5% 250MHz 16Q-Factor Ceramic 0.15A 2.95Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 2.7uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
3650 0805 2.7uH 5% 2K RL Inductance: 2.7 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 150 mA DC Resistance: 2.95 Ω Package Size Code: 0805 High Frequency & Rf Inductor | 2.7 µH High Frequency 150 mA 2.95 Ω | Part Number: 36502A2R7JTDG | Internal Number: 7-1624113-2 | TE Connectivity | Sigma
INDUCTOR, 0805 CASE, 2R7, 5%; Inductance:2.7µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:2.95ohm; DC Current Rating:150mA; Q Test Frequency:7.9MHz; Inductor Case Style:0805; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); DC Current Max:150mA; External Depth:1.52mm; External Length / Height:2.29mm; External Width:1.73mm; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0805; Q @ Vr F:16; Q Factor @ Frequency:16 @ 7.9MHz; Resistance:2.95ohm; Resonant Frequency:50MHz; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%