TE Connectivity 36501JR15JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 150nH 5% 250MHz 32Q-Factor 280mA 0603 T/R
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.71%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
TAIYO YUDENHK1608R15J-T
General Purpose Inductor, 0.15uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Multi-Layer 0.15uH 5% 50MHz 22Q-Factor Ceramic 0.3A 1Ohm DCR 0805 Automotive T/R
TAIYO YUDENHK2125R15J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 150nH 5% 50MHz 13Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.15uH 5% 50MHz 13Q-Factor Ceramic 0.3A 1Ohm DCR 0805 T/R
Ind Chip Shielded Multi-Layer 150nH 5% 50MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.15uH 5% 150MHz 32Q-Factor Ceramic 0.2A 1.12Ohm DCR 0603 T/R
INDUCTOR, HIGH Q, IND 150NH, TOL 5%, CUR 280MA, SMT, CASE 0603, DCR 0.92 OHMS
描述
Avnet Japan
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.15 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.28 A, SMT, 0603
General Purpose Inductor, 0.15uH, 5%, 1 Element, SMD, 0603
INDUCTOR, R15, 5%, 0603 CASE; Inductance: 150nH; Product Range: 3650 Series; DC Current Rating: 280mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.95ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 1.3GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 1.02mm; External Length / Height: 1.8mm; External Width: 1.12mm; Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -40°C
3650 0603 0.15uH 5% 2K RL Inductance: .15 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 280 mA DC Resistance: .95 Ω Package Size Code: 0603 0.15 µH High Frequency 280 mA .95 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36501JR15JTDG | Internal Number: 8-1624112-8 | TE Connectivity | Sigma