TE Connectivity / Holsworthy RP73PF1E76R8BTDF
Res Thin Film 0402 76.8 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Farnell
Newark
TE Connectivity
库存历史记录
3 个月趋势:
-53.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-10-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-04-21
LTD Date2025-04-28
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 76.8ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Precision High Power Thin Film 0402 76.8 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
RES, 76R8, 0.1%, 0.1W, 0402, THIN FILM; Resistance:76.8ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Power; Voltage Ra
Special Order: RP 1E 0.1W 76R8 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 76.8 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Number of Terminations: 2 Surface Mount Resistor | 76.8 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73PF1E76R8BTDF | Internal Number: 8-2176309-6 | TE Connectivity