TE Connectivity / DEUTSCH DRC12-70PB
Combination Line Connector, 70 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Receptacle
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页1 年前
Datasheet6 页1 年前
TE Connectivity
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+33.57%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Circular Connector, MIL-DTL-38999 Series III, DS38999/26 Series, Straight Plug, 55 Contacts
Amphenol AerospaceD38999/24WE35PN
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
MIL Series Connector, 66 Contact(s), Aluminium Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
MIL Series Connector, 66 Contact(s), Aluminium Alloy, Female, Crimp Terminal, Receptacle
描述
DRC Series 70 Position 5.49 mm Pitch 5 Row Receptacle Housing Connector
CONNECTOR RECEPTACLE, 70-POSITION, MALE PIN, 20-14AWG, BLACK, DRC SERIES
DRC12-70PB, TE Connectivity / Deutsch Automotive
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 28SSOP
AUTOMOTIVE CONNECTOR HOUSINGS COMPONENTS;
CONNECTOR DEUTSCH 70 PIN KEY B FLANGE
REC, 70P, BLK, N, FLANGE, B Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Mating Pin Diameter: 1.59 mm Mating Pin Diameter: .063 in Connector System: Wire-to-Wire Number of Positions: 70 Housing for Male Terminals 1.59 mm .063" Wire-to-Wire | Ampseal Header | TE Connectivity