TE Connectivity / Corcom 55KEPS10BBSW
Power Line Filter, 55A, 520VAC, 3 Phase, Flanged, Kep-BS Series | TE Connectivity 55KEPS10BBSW
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页1 年前
TE Connectivity
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.18%
供应链
Introduction Date2020-07-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power Line Filter 3-Phase Single Stage 50Hz 55A 520V Terminal Block Flange Mount
Power Line Filters KEP 55A 1S HIGH PLUS SP BS WYE
Three Phase EMI Filter, 520V, 50/60HzHz
POWER LINE FILTER, 3-PH, 55A, 520VAC;
LINE FILTER 520VAC 55A CHASS MNT
KEP 55A 1S HIGH PLUS SP BS WYE 520VAC Current Rating: 55 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: WYE (4 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 55 A Terminal Block WYE (4 wire + ground) | TE Connectivity
Power Line Filter, 3 Phase, 55A, 520Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:520Vac; Current Rating:55A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:-; Filter Input Terminals:Terminal Block; Product Range:Kep-Bs Series Rohs Compliant: Yes |Corcom Te Connectivity 55KEPS10BBSW