TE Connectivity / Corcom 55KEMS10ABSD
Power Line Filter 3-Phase Single Stage 50Hz 55A 440V Terminal Block Flange Mount
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Datasheet4 页1 年前
TE Connectivity
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.32%
供应链
Introduction Date2020-07-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Avnet Japan
Filter, KEM 55A 1S HIGH PER SP BS DELTA 440 VAC | TE Connectivity 55KEMS10ABSD
3-Phase Filter, Terminal Block Input, Terminal Block Output
Three Phase EMI Filter, 440V, 50/60HzHz
POWER LINE FILTER, 3-PH, 55A, 440VAC;
Power Line Filter, 3 Phase, 55A, 440Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:440Vac; Current Rating:55A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:-; Filter Input Terminals:Terminal Block; Product Range:Kem-Bs Series Rohs Compliant: Yes |Corcom Te Connectivity 55KEMS10ABSD
KEM 55A 1S HIGH PER SP BS DELTA 440VAC 3-Phase Filter Current Rating: 55 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Continuous Operating Voltage (Max): 440 VAC 3-Phase Filter | 55 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: 55KEMS10ABSD | Internal Number: 3-1609967-3 | TE Connectivity