TE Connectivity RSS3560RJTB
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 560ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet1 页21 年前
Farnell
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT560R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity5-1625892-8
Through Hole Resistor, Rox Series, 560 Ohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Stackpole ElectronicsRSF1JT560R
TE ConnectivityROX2SJ560R
TE Connectivity 5-1625890-8 Metal film resistor 560 Ω Axial lead 2 W 5% s
Stackpole ElectronicsRSMF1JT510R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 510ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ560R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 560ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Oxide 560 Ohm 5% 3W ±300ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
RSS3 560R 5% AMMO PK
Metal Oxide Resistors
RESISTOR, 3W 5% 560R; Power Rating:3W; Resistance:560ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:RSS3; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage, Rating:350V dc; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Case Style:Axial; Body Diameter:5.5mm; External Length / Height:15mm; Temperature Coeff. -:300ppm/°C; Tempperature Coeff. +:300ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating, DC:350V; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.8mm; Lead Length:30mm; Max Operating Temperature:155°C; Min Temperature Operating:-55°C; Voltage, Proof:600V; Resistor Case Style:Axial