TE Connectivity HCL165J390RCX
Res, 39R, 100W, Radial Leaded, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity HCL165J390RCX
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
TE Connectivity
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2025-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Fixed Resistor, 100W, 5% +/-Tol, -80, 200ppm/Cel, Chassis Mount
5% -80ppm/¡æ~200ppm/¡æ 390¦¸ 100W 165mm*150mm*7.25mm
CGS HCL 165, Chassis Mount Power Resistor, Wire Wound, 100W, 390, Ohms, 5% | TE Connectivity HCL165J390RCX
HCL165 100W 390R 5% Cable 150mm
390 Ω, Wire Wound, Power Resistor Resistor, 165 x 150 x 7.25 mm, 2 Termination, Box & Carton, 5 %, Resistance Class Up to 1kΩ, 100 W, CGS HCL
HCL165 100W 390R 5% Cable 150mm Resistance Value: 390 Ω Element Type: Wire Wound Passive Component Tolerance: 5 % Resistor Type: Power Resistor Resistance Class: Up to 1kΩ Chassis Mount Resistor | 390 Ω Wire Wound 5 % Power Resistor | Part Number: HCL165J390RCX | Internal Number: 2-2176490-4 | TE Connectivity | CGS