TDK YFF18PC0J475MT0H0N
3-terminal Filters, Insertion Loss=40dB (0.2MHz to 1000MHz), LxWxT: 1.6x0.8x0.6mm
数据表和文档
TME
Datasheet8 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.14%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-04-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C475M8PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0603
KYOCERA AVX06036D475MAT2A
0603 4700NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 6.3 VDC, +85DEGC, X5R DIELEC, +/-20%
Samsung Electro-MechanicsCL10A475KQ8NNNC
6.3V 4.7uF X5R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 4.7UF 35V X5R 0603 / 4.7 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Yageo GroupC0603C475M9PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0603
TAIYO YUDENJMK107BJ475MA-T
6.3V 4.7uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CAP FEEDTHRU 4.7UF 20% 6.3V 0603 / 4.7 µF Feed Through Capacitor 6.3V 4 A 12mOhm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Cap Feed Through 4.7uF 6.3VDC 20% Flat 0603 85C
4.7¦ÌF ¡À20% 1 6.3V 0603 1.6mm*800¦Ìm*800¦Ìm
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 6.3V, 4A, 4 Pin(s)
FEEDTHROUGH Capacitor, 4.7UF, 6.3V, 0603;
CAP FEEDTHRU 4.7UF 20% 6.3V 0603
Filter, Feed Through, 4.7Uf, 4A, 0603; Capacitance:4.7Μf; Voltage Rating:6.3V; Filter Type:Feed Through; Current Rating:4A; Filter Terminals:Smd; Inductance Min:-; Leakage Current Max:-; Product Range:Yff-P Series; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Tdk YFF18PC0J475MT0H0N.