TDK YFF18PC0J105MT0H0N
Mlcc, 0603, (X6S), 6.3V, 1Μf, 0.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk YFF18PC0J105MT0H0N
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet8 页2 年前
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-39.76%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
3-terminal Filters, Insertion Loss=40dB (0.8MHz to 1000MHz), LxWxT: 1.6x0.8x0.8mm
Yageo GroupC0603C105M4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupC0603C105M4PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
TAIYO YUDENLMK107B7105MA-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupC0603C105M9PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
TAIYO YUDENJMK107B7105MA-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
描述
3-terminal Filters, Insertion Loss=40dB (0.8MHz to 1000MHz), LxWxT: 1.6x0.8x0.6mm
1F Feed Through Capacitor 6.3V 4A 12mOhm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
1¦ÌF 6.3V ¡À20% 4A 6.3V 0603 1.6mm*800¦Ìm*600¦Ìm
Cap Feed Through 1uF 6.3VDC 20% Flat 0603 105C
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 6.3V, 4A, 4 Pin(s)
FILTER, FEED THROUGH, 1UF, 4A, 0603
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 6.3V 0603
FILTER, FEED THROUGH, 1UF, 4A, 0603; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 6.3V; Filter Type: Feed Through; Current Rating: 4A; Filter Terminals: SMD; Inductance Min: -; Leakage Current Max: -; Product Range: YFF-P Series; SVHC: No S