TDK VLS201612HBX-6R8M-1
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.87A 0.468Ohm DCR 0806 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Newark
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.72%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.75A 0.406Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 1.1A 0.42Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.76A 0.516Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 1.02A 0.33Ohm DCR 1008 T/R
TAIYO YUDENMDKK3030T6R8MM
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 1A 0.437Ohm DCR 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Metal 0.94A 0.372Ohm DCR 1008 T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Metal Core-Core, SMD, 0806
Fixed Inductor 0806 6.8µH ±20% 0.91A 0.468Ω - -
FIXED IND 6.8UH 910MA 468MOHM SM / 6.8 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 910 mA 468mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 6.8UH 910MA 468MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=6.8μH, L x W x T :
Surface Mount Power Inductor, Vls-Hbx-1 Series, 6.8 H, 20%, Shielded, 0.468 Ohm, 1.02 A |Tdk VLS201612HBX-6R8M-1
VLS-HBX-1 0806 (2016Metric) 0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm 6.8muH
1MHz 870mA 910mA 6.8¦ÌH 468m¦¸ ¡À20% 0806 2mm*1.6mm*1.2mm
INDUCTOR, 6.8UH, 20%, 1.02A, SHLD
870mA 6.8uH 卤20% 870mA 0806 Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 6.8UH, 20%, 1.02A, SHLD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 1.02A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.07A; Product Range: VLS-HBX-1 Series; Power Inductor Case: 2mm x 1.6mm x 1.2mm; DC