TDK VLF5012AT-6R8M1R0
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1A 200mOhm DCR Blister T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页23 年前
Newark
Factory Futures
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK VLF5012AT-6R8M1R0 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-09-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2019-03-29
LTD Date2019-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENNR6012T6R8ME
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.18A 0.198Ohm DCR 2424 T/R
Wurth Elektronik74404031068A
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
TAIYO YUDENNRS4012T6R8MDGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 0.15Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 0.204Ohm DCR 1211 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.192Ohm DCR 1514 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.156Ohm DCR 1211 T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1918
INDUCTOR, SHIELDED, 6.8UH, 20%; Inductance:6.8µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.2ohm; DC Current Rating:1A; Q Test Frequency:100kHz; Inductor Case Style:SMD
SMD POWER IND, 6.8UH, 20%, 1A, SHIELDED; Inductance:6.8µH; RMS Current (Irms):1A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:VLF Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:200mohm