TDK SLF6028T-101MR42-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 640mA 516mOhm DCR 2424 Blister T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet5 页6 年前
IHS
Newark
element14
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-53.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 700mA T/R
TAIYO YUDENNRS6045T101MMGK
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.75A 0.6058Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.77A 0.46Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 0.8A 0.433Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.7A 0.408Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.83A 0.408Ohm DCR 2424 Automotive T/R
描述
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
POWER LINE IND, 100UH,420MA,20%; Product Range:TDK - SLF6028 Series; Inductance:
INDUCTOR, POWER LINE, 100UH, 0.42A; Inductance: 100µH; RMS Current (Irms): 640mA; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): 420mA; Product Range: SLF Series; Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 2.8mm; DC Resist