TDK SLF12565T-101M1R6-H
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz Ferrite 1.9A 123mOhm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页7 年前
Newark
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-39.01%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Introduction Date2018-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz Ferrite 1.9A 150mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz Ferrite 1.8A 140.4mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz Ferrite 1.9A 0.15Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
TAIYO YUDENNS12565T101MN
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.81A 0.1476Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12555T101MN
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.86A 0.141Ohm DCR T/R
描述
Surface Mount Power Inductor, Slf Series, 100 H, 20%, Wirewound, 0.123 Ohm, 1.9 A |Tdk SLF12565T-101M1R6-H
INDUCTOR, 100UH, 20%, SHIELDED; Inductance: 100µH; RMS Current (Irms): 1.9A; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): 1.6A; Product Range: SLF Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6.5mm; DC Resist
INDUCTOR, SHIELDED, 100UH, 20%; Product Range:TDK - SLF12565 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:100µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.123ohm; DC Current Rating:1.6A; Q Test Frequency:1kHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available)